KONST / Litografier / Litografi 7451076
*
nr 745 1076
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Litografi, Lennart Glemme (f. 1927), 110/260, signerad-72, motivets mått: 33x46
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 19:49:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 16:10:58
1
100 kr
29/2 10:07:09
2
200 kr
1/3 13:42:11
1
200 kr
1/3 13:42:31
1
250 kr
5/3 16:37:09
3
400 kr
5/3 17:29:43
1
400 kr
5/3 17:30:11
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lennart glemme litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:15
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:44
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 745 1076
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Litografi, Lennart Glemme (f. 1927), 110/260, signerad-72, motivets mått: 33x46
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/2 16:10:58 | 1 | 100 kr |
29/2 10:07:09 | 2 | 200 kr |
1/3 13:42:11 | 1 | 200 kr |
1/3 13:42:31 | 1 | 250 kr |
5/3 16:37:09 | 3 | 400 kr |
5/3 17:29:43 | 1 | 400 kr |
5/3 17:30:11 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lennart glemme litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:15 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:44